Naciśnij enter aby zobaczyć wynik szukania albo esc żeby anulować.

Czadowe pościele dla dzieci ułatwiające zasypianie

Kiedy przekonujesz się, że żelazna teza o zbawiennym wpływie gorącego mleka na szybkość zasypiania dziecka to wierutna bzdura, a kołysanki i czytanki prędzej usypiają Ciebie niż Twoje dziecię, zaczynasz wątpić, czy doczekasz chwili, kiedy potomek radośnie uda się na nocny spoczynek i… jeszcze Cię przy tym wyprosi z pokoju;)

Znamy sposób, by ta fantazja ziściła się szybciej, niż przypuszczasz. Zamiast pogrążać się w desperackich próbach uśpienia juniora i odliczać w kalendarzu dni do jego pełnoletniości, już teraz wypróbuj odjechane pościele dla dzieci, które zapędzą je do łóżek szybciej niż animowana bajka przed telewizor 🙂

pościel dla dzieci w kosmos

To, co z reguły utrudnia proces usypiania dzieci, to ich niewykształcona jeszcze umiejętność skupienia, wyciszenia się i podążania za własnymi myślami, prosto w odmęty marzeń sennych. Świadomość, że omijają ich ciekawe incydenty z życia rodziców ;), wciąż aktywnych nocną porą, nie pomaga pogodzić się z koniecznością nudy leżenia w łóżku.

Co możesz zaproponować swojemu nieletniemu, by przyjęcie pozycji horyzontalnej mimo wszystko zajmowało wciąż pobudzony umysł?

Mała księgowość czyli rachuneczki:)

Sen wydaje się dzieciom straszną stratą czasu, bo przecież tyle mogłyby jeszcze zjeść żelków, wymienić pierwszoligowych drużyn piłkarskich (i ich składy!), tyle wypowiedzieć słów na minutę, wyliczając przyobiecane przez babcie słodycze i prezenty 😀

To zamiłowanie do enumeracji warto wykorzystać jako przedsenną technikę relaksacyjną;)

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

Dawna metoda liczenia baranów w wyobraźni może być naprawdę skuteczna, pod warunkiem, że dzieci będą zliczać rzeczywiste obiekty. Pościel we wzory, literki lub cyfry, ale i drobne zwierzątka, autka i wesołe printy porozrzucane na połaci poszewki to trafiona metoda na zaprzęganie umysłu w jednostajny, usypiający rytm powórzeń.

pościel dla dziecka w autka
MUMLA – pościel „Auta”

Pościelowe rachunki kończą się autentycznym sukcesem, bo coraz wyższe wartości liczbowe robią tak duże wrażenie na przedszkolaku, że ekscytacja wynikiem popycha go do niezłomnego liczenia aż do momentu odpłynięcia:)

pościel dla dziecka w oczy
Mumla – pościel „Oczy”

pościel dla dziecka w renifery zwierzątka mroomy

Piękne pościele z motywami typograficznymi, abstrakcyjnymi, ale i leśnymi:

Podróże międzyplanetarne

Zamiast żmudnego wygaszania wieczornej aktywności dziecka, lepiej podsycić dziecięcy entuzjazm zapowiedzią kosmicznego rejsu albo wyprawy do innego wymiaru.

Możliwość dotarcia do odległych światów, gdzie władza rodzicielska nie sięga, i można ustalać własne reguły oraz łamać te sztywne zakazy, które przez pół dnia słyszeli od rodziców:D, jest niezwykle nęcąca.

pościel dla dzieci kosmos mroomy
Pościel dwustronna „Kosmos” marki Monamoon ,z ekologicznej bawełny satynowej.

Sprawi, że kilkulatek zechce błyskawicznie zainstalować się w swoim legowisku i zapiąć pasy, więc nawet zęby umyje przed spaniem bez protestów;)

pościel dla dziecka w kosmos i galaktykę mroomy
Pościel „Rakiety Kosmos Galaktyka” dotsplanet.pl

Zaklęcia na dobry sen

Nie każde dziecko ma odwagę podbijać odległe galaktyki i badać obce terytoria. Czasem sen przychodzi dopiero, gdy można zanurzyć się w kojącej obecności czegoś znajomego, co kojarzy się z beztroską i bezpieczeństwem.

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

Tak działa na zmysły i pamięć wspomnienie ogrodu, sadu, lasu, w którym pod czułym okiem mamy, taty dziecko tworzyło piękne bukiety lub dokarmiało sarny czy króliki. Niech pościel przywoła to doświadczenie i pozwoli przemycić pod powieki te kojące obrazy. Sen przyjdzie wtedy szybko, na długo i zdrowo:)

pościel dla dzieci w kwiatki mroomy
Pościel „Kwiatki” z White Pocket
fajna pościel dla dziecka zaczarowany las mroomy
Pościel „Zaczarowany las” z White Pocket

Podobnie utuli wrażliwego przedszkolaka do snu osobisty opiekun, który przejmie nocne czuwanie po wieczornym uścisku rodziców i sakramentalnym „dobranoc”.

Pościelowy zaprzyjaźniony lis, tygrys albo niedźwiadek jest niezastąpionym towarzyszem sennych peregrynacji.

pościel w tygrysy i niedźwiedzie dla dziecka mroomy
Pościel „Niedźwiadek” i „Tygrysek” od dotsplanet.pl

Pościele dla dzieci w kwiatowo-liściaste wzory i zwierzęta:

Coś dla marzycieli

Wiadomo, że sen to kraina, w której spełniają się fantazje o nadprzyrodzonej sile czy talencie. Pościel w baletnice, pościel z wizerunkiem artystki cyrkowej czy z nadrukiem supermena, piłkarza albo z kreacją księżniczki to prosta wizualizacja, która wspiera wyobrażenia o przyszłości i własnym potencjale.

pościel dla dziecka baletnice czarodziejka mroomy
„Baletnice” i „Cyrkowa czarodziejka” z Mumla, dotsplanet.pl

Działa na wyobraźnię i umysł dziecka znacznie efektywniej niż kołczingowe tautologie;) Dobrze więc zacząć sensowny trening motywacyjny już w dzieciństwie, także metodą podprogową;), czyli kładąc dziecko do snu w zjawiskowej pościeli z ukrytym przesłaniem:)

pościel w piłkarza księżniczkę dla dzieci mroomy
A może księżniczka lub piłkarz?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Jak śpisz, tak żyjesz.

O czym śnisz, to się spełni – można by mnożyć dalej dobre wróżby i przepowiednie. Istotnie – to, jak uszykujesz dziecku posłanie decyduje o tym, na ile miękko wyląduje w krainie snów z jaką energią przywita poranek. Pomagamy zatem urządzić miejsce do spania tak, by sen Twojego dziecka wnosił jak najwięcej dobrego w jego życie:)

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY