Naciśnij enter aby zobaczyć wynik szukania albo esc żeby anulować.

Czy pokój dla dziewczynki musi być różowy?

Różowe ściany, różowe mebelki, różowe podłogi. I dodatki – też różowe. Brzmi jak idealny pokój małej dziewczynki? Jeśli by wierzyć utartym schematom, to z całą pewnością – wymarzony pokój księżniczki to słodka przestrzeń w kolorze waty cukrowej. Podobnie jak ona, mdląca w nadmiarze. A gdyby tak złamać konwenanse i urządzić pokój, który jest przytulny, ale nie banalny? Przychodzimy z kilkoma inspiracjami!

Uniwersalna biel

Wybierając kolorystykę dziewczęcego pokoju, warto kierować się psychologią barw. Zgodnie z nią, biel symbolizuje czystość i świeżość. Działa kojąco i napawa spokojem.

Wbrew pozorom, typowo skandynawska biel, nie musi oznaczać wcale chłodnego i przytłaczającego swoją surowością wnętrza. Wręcz przeciwnie – biel to świetny punkt wyjścia do zabaw z kolorowymi i drewnianymi akcentami! Idealnie współgra z przełamującymi ją dodatkami w postaci puf, lampek, zasłonek, poduszek, dywanów czy dekoracji ściennych.

pokój dziewczynki w kolorze białym

Doskonale sprawdzą się tu zarówno pastele, jak i soczyste barwy. Co ważne, dodatki łatwo i szybko wymienimy wraz z dorastaniem naszej pociechy. Utrzymany w białej kolorystyce pokój, wydawać się będzie schludniejszy i przestronniejszy.

Tak zaaranżowana przestrzeń, będzie jednocześnie stylowa, przyjazna i z pewnością posłuży dziewczynce przez kilka lat.

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

Kontrastujące zestawienia

Jak udowodniono, dzieci do lat 3 nie rozróżniają pastelowych kolorów. Z tego powodu, w ich pokojach tak dobrze sprawdzają się kontrastujące ze sobą barwy. Takie zestawienia, szczególnie odpowiednio nasycone, spodobają się też nieco starszym dziewczynkom.

pokój dziewczynki w kontrastowych kolorach
Jeden z naszych projektów Mroomy o zdecydowanych, kontrastujących kolorach

Wyjątkowo trafionym jest połączenie bieli z fioletem lub czerni z żółtym. Szczególnie to drugie doskonale sprawdzi się w pokoju małej uczennicy – nie od dziś wiadomo, że różne odcienie żółtego pobudzają intelekt, poprawiają koncentrację, a do tego wzmacniają system nerwowy.

Mocnymi akcentami kolorystycznymi warto bawić się zarówno na ścianach i podłodze pokoju, jak i w mebelkach czy akcesoriach. Świetnym pomysłem będzie pomalowanie jednej ze ścian ciemną farbą magnetyczną.

pokój dziewczynki z farbą magnetyczną
Projekt Mroomy z wykorzystaniem magnetycznej ściany

Monochromatyczny minimalizm

Nietuzinkowym pomysłem na aranżację pokoju dziewczynki są monochromatyczne połączenia, wykorzystujące jedną barwę w kilku jej odcieniach – od jasnych po ciemne.

monochromatyczne kolory w pokoju dziewczynki

Pojedynczy kolor to w rzeczywistości cała paleta możliwości, która pozwoli nam stworzyć zachwycającą przestrzeń. W kategorii monochromatycznych barw równych nie mają sobie te neutralne – kolory ziemi lub szalenie popularne szarości.

pokój dziewczynki z tapetą w ciekawe wzorki
Projekt Mroomy z tapetą w … domek 😉

Podobnie jak w przypadku pokoju utrzymanego w bieli, tak i tu niezbędne będą dodatki. Idealne z wnętrzem komponować się będą zwłaszcza tapety i dywany z geometrycznymi wzorami.

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

Jaki kolor zatem w pokoju dziewczynki?

Uciekamy stereotypom, przekonując, że da się zaaranżować uroczy i przytulny pokój dla dziewczynki bez nadmiaru cukierkowego różu. Stworzyć przestrzeń, która już od najmłodszych lat kształtuje w dziecku poczucie estetyki, zwraca uwagę na istotne detale oraz uczy harmonijnego umiaru. I przy tym wszystkim zachęca do nauki, zabawy i wypoczynku!