Naciśnij enter aby zobaczyć wynik szukania albo esc żeby anulować.

Jak urządzić pokój małego fana klocków LEGO?

Masz dość odgarniania łopatą hałd kostek LEGO z podłogi?

Odechciewa Ci się wydłubywania pojedynczych klocków z plasteliny, z dywanu, spod łóżka? Nie chcesz już więcej martwić się, czy aby w trakcie odkurzania znowu nie zassało części od zestawu, przez co Twój syn/córka popadnie w furię lub rozpacz, podlaną schopenhauerowskim defetyzmem, że „już nigdy nic” nie zbuduje/ nie znajdzie/ nie uda się – dowolne wstawić? 😀

Przychodzimy w sukurs z propozycjami, jak urządzić pokój małego fana klocków LEGO, by ujarzmić ten niekontrolowany nadmiar, zachowując we wnętrzu LEGO look;)

meble do pokoju dziecka lego mroomy
źródło gaenice.com

Fajnie by było bowiem, gdyby to chowanie klocków w pojemnikach nie pozbawiło pokoju dowodów pasji dziecka. Czy da się zatem stworzyć prosty i gustowny mini Legoland?

Ale taki, w którym zabawa ma uporządkowany charakter, a kontrolowany chaos kwalifikuje się jako dopuszczalny dla be-ha-po-wskich norm rodzica?;)

Pojemność 2400;) – czyli w co zapakować klocki?

Kiedy po raz kolejny wdepniesz w duńską minę przeciwpiechotną i klocek LEGO boleśnie wbije Ci się w stopę, zamiast wściekać się na hobby dziecka, lepiej zorganizuj mu pojemniki, a w zasadzie to kontenery do bezpiecznego składowania amunicji;)

Pojemniki LEGO Storage wiernie naśladują pierwowzór -nie tylko te geometryczne figury przestrzenne, ale i żółtą głowę klockowego ludzika, która w wersji makro ma otwieraną kopułkę:)

Pojemniki zachowały wszystkie cechy typowych LEGO – można je dowolnie zestawiać, układać jedne na drugich w kolorowy słup, szafkę, stolik kawowy, co kształtuje u młodocianego użytkownika myślenie architektoniczne;)

Dzieciom, których wyobraźnia jest mniej inżynieryjna, a bardziej fantastyczna, pufy i pojemniki LEGO XXL też przypadną do gustu, bo w ich otoczeniu poczują się jak Fraglesy w krainie Gorgów;)

To zachęci je do twórczych zabaw w pokonywanie piętrzących się przeszkód czy omijanie wrogich obiektów;)

pojemniki na klocki lego mroomy
Do nabycia https://pelnykosz.pl/product-pol-2246-LEGO- pojemnik-4-pudlo-pudelko-zabawki-klocek-25-cm.html

Miejsce pod łóżkiem możesz wykorzystać na szufladę z organizerami albo makietę wsuwaną pod stelaż. Taka platforma pozwoli przetrwać do rana placom budowy a nawet ukończonej LEGO – inwestycji deweloperskiej;)

Nie ma konieczności wyburzania jej po całym dniu układania. Jakaż to radość móc kontynuować zabawę dokładnie w tym punkcie, w którym skończyło się ją poprzedniego dnia!

Szuflady pod łóżko (źródło: Pinterest)

Także stolik z zamontowanymi pojemnikami na klocki ułatwia sięganie po kolejne elementy, jak i błyskawiczne oczyszczenie terenu jednym ruchem ręki!

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

W Ikei mieli dobry pomysł na komplementarne segmenty TROFAST i pojemniki, dzięki którym mebel jest wielofunkcyjny – świetny i jako pulpit do rysowania, i jako warsztat konstrukcyjny.

stolik z wbudowanymi pojemnikami na klocki Lego mroomy
stolik z wbudowanymi pojemnikami na klocki Lego (źródło Pinterest)

Najbardziej mobilną i kompaktową wersją schowka na LEGO wydaje się być prosty patent – worek materiałowy, który pomieści spory zbiór, a jednocześnie po rozłożeniu stanowi matę do układania i wyznacza umowny teren placu budowy:)

pojemnik materiałowy na klocki lego mroomy
Worek materiałowy na klocki Lego z Cozydots (źródło Pakamera)

Więcej wzorów znajdziesz na Pakamerze u Cozydots https://www.pakamera.pl/cozydots-140_s12221962.htm

LEGO dekor, czyli akcesoria do pokoju fana

W swojej fascynacji LEGO można posunąć się znacznie dalej i wzmocnić efekt wow dekoracjami nawiązującymi do hobby. Miękkie pufy w kształcie klocków od NOOBOO uatrakcyjnią przestrzeń, półka od Hi Little wyeksponuje kolekcję ludzików LEGO, unikatowy zegar ścienny z klocków od Agabag lub lampka nocna ze sklejki to tylko część możliwości, by podkreślić LEGO focus design;)

puffy w kszstałcie lego i półka na klocki lego mroomy
Miękkie puffy od NOOBOO i półka od Hi Little
Naklejki ścienne z lego i lampka nocna ze sklejki
Naklejki ścienne z lego i lampka nocna ze sklejki

Ciekawe dekoracje z motywem Lego znajdziecie pod tymi adresami:

LEGO total look;)

Jeśli jednak potomek upiera się, by mieszkać w Legolandzie, jest taka możliwość, by ubrać mu ściany we wzór klocków, a szafy, łóżko i półki zbudować zgodnie z linią producenta LEGO.

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY

Fototapeta od BC MagicWallpaper dostępna na Etsy lub panele ścienne w dużym wyborze modułów na www.mymodulo.pl to świetne tło, które mocno profiluje charakter wnętrza i nie wymaga już uzupełnienia tematycznymi dodatkami.

fototapeta i panele scienne lego mroomy
Fototapeta od BC MagicWallpaper plus panele ścienne (źródło Pinterest)

Gdyby jednak dziecko miało inklinacje w kierunku maksymalizmu, można i tę potrzebę zaspokoić, montując mu szafki, stoliki w kształcie klocków czy łóżko obudowane LEGO – zagłówkiem lub LEGO – szufladami.

meble fargo bricks lego mroomy
Meble Fargo Bricks
szafki w lego mroomy
Szafki w lego (źródło houzz.com)
łóżko z zagłówkiem lego mroomy
Łóżko z zagłówkiem Lego (źródło funkydiva.pl)

Gotowe wyposażenie wcale nie wyklucza możliwości samodzielnej inwencji. Tego typu meble mają tę zaletę, że są modułowe, a więc zaprojektujesz zestaw wspólnie z dzieckiem, dobierzesz kolory i rozmiary, razem zaplanujecie układ szafek i półek! Macie okazję do stworzenia własnej kompozycji, bo te meble są klockami LEGO! 😀

Pełne zanurzenie w świat LEGO umożliwią sklepy w sieci:

A gdyby tak mieć szafkę, na której można przyczepiać klocki!

Takie meble kompatybilne z LEGO to sposób na zmianę wystroju bez przemeblowywania – wystarczą małe zwinne paluszki dziecka i jeden wolny wieczór, by udekorować fronty nowymi kolażami z klocków.

Tyle frajdy, skupienia i …techniki relaksacyjnej w jednym wnętrzarskim tricku!

Marka NINE Associati stworzyła modułowy system mebli dla Lego-maniaków.

Kolekcja Studa wykonana jest z Corianu – termoformowalnego materiału akrylowo-mineralnego, ma fronty ukształtowane na wzór maty z wypustkami do przyczepiania klocków LEGO. Można na ich powierzchni łączyć klocki w różnych kierunkach, konfiguracjach, zyskując nieograniczone możliwości tworzenia albo… nauki ułamków;)

meble design boom mroomy
Meble NINE Associati kolekcja Stude
meble nine associati lego mroomy
Meble NINE Associati kolekcja Stude

Dostępne na stronie włoskiego wykonawcy https://www.mymoow.it/, wciąż są poza zasięgiem polskiego rynku, dlatego – póki co – mogą służyć za inspirację do szafek własnej, domowej produkcji;) Ale czego się nie robi dla fana LEGO? 🙂

ZAMÓW PROJEKT W MROOMY