Jak urządzić pokój małego fana klocków LEGO?

 MROOMY TYDZIEŃ LEGO część 1: cztery pokoje w stylu Lego zaprojektowane przez Mroomy

Lego rządzi w pokojach dzieciaków. W czasie kwarantanny, kiedy piszę ten tekst, rządzi podwójnie, skutecznie zajmując pozbawione zajęć szkolnych dzieciaki. 

Mamy w Mroomy – gangu wielu fanów duńskich klocków. Fascynację widać w ich pokojach, więc zapraszam dziś do krótkiej wycieczki z Mroomy śladami stylu Lego.

Pokój zabaw sześcioletniego Alexa i dwuletniego Milana – ściana w stylu Lego

Ściana w stylu lego zaprojektowana przez Mroomy

Chłopaki kochają Lego! Nasza projektantka Ola (nie ja :-), mamy sporą drużynę Mroomy Ol i El) zrobiła głęboki ukłon w stronę ich pasji i wymyśliła zapierającą dech dekorację. Jedna ze ścian została podzielona na kwadraty i pomalowana na ulubione kolory głównych lokatorów. Na każdym kwadracie przykleiliśmy po jednym okrągłym panelu ściennym z flokowanej gąbki Fluffo. W pokoju znalazły się też nasze ulubione pufy w kształcie klocków lego od Nooboo.

Pufy w kształcie klocków – świetnie sprawdzają się w budowaniu baz. I w…bitwach na pufy 🙂 źródło: nooboo.pl

Styl Lego trzymają też pojemniki na klocki (dostępne powszechnie online):

pojemnik w kształcie głowy ludzika Lego, żródło: allegro.pl
pojemnik w kształcie klocka Lego, żródło: allegro.pl

Więcej widoków pokoju Chłopaków można zobaczyć na naszej stronie, kliknij TUTAJ.

Pokój Kacpra – styl Lego w przechowywaniu i wystroju

Pokój Kacpra z projektowaną indywidualnie antresolą

Tutaj miłość do Lego manifestuje się tapetą, która została wydrukowana na zamowienie. W większości naszych projektów stosujemy unikatowe tapety przygotowywane specjalnie do wnętrz Mroomy – gangsterów. Nietrudno zgadnąć, jaki kolor kocha Kacper 😉  Klika obowiązkowych pufoklocków od Nooboo dopełniło stylizacji. Trend Lego nie skończył się u Kacpra na dodatkach i dekoracjach. W jego pokoju zaprojektowaliśmy specjalne szuflady do sortowania klocków. Umieściliśmy je w zabudowie pod antresolą. 

Pokój Kacpra z szufladami do sortowania klocków Lego pod antresolą

Na jednej ze ścian (niewidocznej na ujęciach powyżej) pojawiła się jeszcze naklejka z Lego ludzikiem. Pokój jest dość mocno energetyczny, bo Kacper uwielbia takie kolory i klimaty. 

Cały pokój Kacpra można zobaczyć TUTAJ.

Pokój Kuby – delikatny akcent Lego w uniwersalnym pokoju

Kuba lubi Lego, ale ma też wiele innych pasji. Dlatego motyw klocków pojawił się tu delikatnie i nie wprost. Wymyśliliśmy, że na szafie, która została zaprojektowana do wykonania na wymiar, pojawią się drewniane kółka, w układzie jak klockowe cyple. Kuba jest zachwycony, marzenie zostało spełnione. A Rodzice Kuby nie muszą martwić się, że za chwilę szafa będzie wymagała kolejnej inwestycji, wraz ze zmieniającymi się zainteresowaniami. Motyw można uznać za neutralny na tyle, że dla niewtajemniczonych mogą to być po prostu kropki. 

Pokój Kuby – nawiązanie do Lego w dekoracji szafy

A tak wygląda pokój Kuby po realizacji 🙂  

Pokój Kacpra ma wiele ciekawych rozwiązań. Jeżeli chcesz je obejrzeć, zapraszamy na naszą stronę. Kliknij TUTAJ.

Pokój Kuby po realizacji, zdjęcie przesłane przez Mamę Kuby

Chcecie zobaczyć więcej zdjęć zrealizowanego pokoju Kuby? Czytajcie naszego bloga! Już w środę, 19 marca zapraszamy do posta opisującego projektowanie i realizację tego wnętrza. 

Pokój Piotrka – mały motyw Lego w morzu samochodów

Pokój Piotrka, wielkiego miłośnika motoryzacji (również w wersji Lego)

U Piotrka styl Lego pojawia się, podobnie jak u Kuby, w ilości śladowej. Jest go tylko tyle, by jasno zaakcentować, że wytyczna Głównego Lokatora została uszanowana i zrealizowana. I takie rozwiązania bardzo lubimy! Cztery kółka Fluffo, trochę farby i oparcie do czytania na górnym łóżku jest ukochanym klockiem.

TUTAJ możesz zobaczyć więcej widoków pokoju Piotrka.

Podobają Ci się nasze projekty? Masz ochotę na więcej stylu Lego w pokojach dzieciaków? Czytaj naszego bloga. Już jutro ( 17 marca) kolejny post, z ciekawymi Lego gadżetami, dzięki którym Twój Lego maniak poczuje się jak w Lego Królestwie.

Jeżeli masz ochotę na projektowanie z nami, wejdź na mroomy.com i zamów projekt. Pamiętaj, że cały nasz zespół pracuje w 100% zdalnie, więc mimo kwarantanny działamy jak zawsze na pełnych obrotach!
Z przyjemnością zajmiemy się pokojem Twojego dziecka. 

 

Ola Wołczyk
Ola Wołczyk
Artykuły: 10

Aktualizacje newslettera

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

2 komentarze

  1. Witam, proszę o informację gdzie można zakupić te cudeńka na ścianę w formie klocków lego, pufy, pudełka. Poozdrawiam Magda Kurtycz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *