Łóżeczko dla niemowlęcia – można inaczej!

Od kiedy masz potomstwo, zastanawiasz się, co ma na myśli ktoś, kto zapewnia, że spał jak dziecko? Czy to, że budził się pięciokrotnie w nocy z płaczem z powodu głodu albo z wrzaskiem od bolesnej kolki?

Czy może to, że zdążył obsikać się kilka razy przez sen, alarmując o tym resztę zaspanej rodziny? Hmm.. 😉 Świeżo upieczonym rodzicom los szybko daje lekcję zderzenia z rzeczywistością ich wyobrażeń o błogim śnie dzidziusia, dlatego na pocieszenie bezsennych nocy mamy odstresowującą, wręcz rozrywkową propozycję – nietypowe łóżeczka dla niemowlęcia:)

 

łóżeczko kołyska z miejscem do siedzenia Ontwerpduo
Łóżeczko – kołyska z miejscem do siedzenia dla mamy, od holenderskiego duetu Ontwerpduo

O czym będzie ten odcinek?

Nie będziemy tu mówić o innowacjach technologicznych w konstrukcjach niemowlęcych kojców, ani o napędzie hybrydowym kołysek drukowanych metodą 3D ;P Nie będzie nawet mowy o łóżeczkach sterowanych pilotem lub wyposażonych w elektroniczną nianię czy innego Wielkiego Brata.

Opowiemy natomiast o gadżeciarskich łóżeczkach dla dla niemowląt, ale takich rarytaśnych, fantazyjnych, cacuszkach ekologicznej produkcji i designerskich majstersztykach, które cieszą oko piękną linią.

Niech nasza selekcja pomysłów na niemowlęce legowisko zadziwi i Ciebie, a być może zainspiruje do potraktowania nowej życiowej roli nie tylko z atencją, ale i z polotem 🙂

tekturowe łóżeczko dla dziecka 40settimane
Tekturowe łóżeczko włoskiej firmy 40settimane, przypomina opakowanie cukierka:)

Design, zabawa formą i samym materiałem wprowadzają w życie nowej komórki społecznej sporo fanu i niemało abstrakcji, zapowiadając, że odtąd czeka rodziców może i mniej przyjemności, ale za to mnóstwo dzikiej radości! 🙂

Czy płynie z nami dzidziuś?

Kiedy pierwsze gesty zapoznawcze z własnym pierworodnym są jeszcze nieporadne i nie da się zamienić słowa z nowym domownikiem, to często pomaga zabawa w brzuchomówcę – przypisywanie grymasom niemowlaka własnych myśli lub pewnych znaczeń i artykułowanie ich w imieniu dziecka.

Szczególnie upodobali sobie tę zabawę tatusiowie, którzy z braku piersi muszą sobie jakoś inaczej radzić z nawiązywaniem więzi 😉 Poprzez animowanie scenek rodzajowych i potocznych dialogów oswajają kontakt z berbeciem. Dla nich więc wymyślono te wszystkie łóżeczka – auteczka czy łóżeczka- szczęki rekina :0

Eko – paczka z niemowlaczkiem 🙂

Ci z mniej filmowymi scenariuszami w głowie, za to z przewrotnym poczuciem humoru, zachłysną się konceptem łóżeczka – kartonu – składanego jak tekturowa skrzynka na książki, której zawartość można intrygująco opisać, np. „Tu nocuje Karolek – mieszka w kartonie, co wróży mu ciekawą przyszłość ;)”. Tatusiowie z inklinacjami stand-up’erskimi będą zachwyceni!

łożeczka kartonowe dziecięce do samodzielnego złożenia
Łóżeczka kartonowe, do samodzielnego złożenia – stabilne, ekologiczne, minimalistyczne.

Nawet jeśli kartony w roli łóżeczek niemowlęcych wzbudzają bardziej poczucie humoru niż zaufanie do ich bezpieczeństwa, to jednak są nie tylko stabilne i trwałe, ale także mają tradycję, która sięga fińskich korzeni – baby box było i jest symbolem wiary w to, że wszystkie dzieci powinny zaczynać życie na równych zasadach, w tych samych warunkach.

Szukasz zaskakujących, kartonowych łóżeczek? Sprawdź:

Naturalne surowce, fantazyjne kształty

Matczyne odczucia względem progenitury to zupełnie inna kategoria zachwytu – to wzruszenie! Niemowlę to upragniony dar natury, Cukiereczek kochany, jedyny-taki-okaz-wyjątkowy, spełnione marzenie.

Zatem to do matek kieruje się sentymentalne wzornictwo retro z finezyjnym splotem wiklinowym oraz produkty ekologiczne dopieszczone w każdym detalu.

Łóżeczka ratanowe Nottocbaby
Łóżeczka ratanowe Nottocbaby

Rolls Roycem wśród ekologicznych łóżeczek niemowlęcych jest okaz z ramą z bieszczadzkiego jawora, impregnowaną olejem lnianym i pszczelim woskiem, ze szczebelkami z bawełnianych, miękkich lin zamiast tradycyjnych twardych drążków, z ekologicznym materacykiem z włókna kokosowego i owczej wełny w lnianym pokrowcu.

Mmmm… brzmi jak przepis na sałatkę z sezonowych warzyw i kwiatów jadalnych z ziołowym dipem na bazie macierzanki? 😉 Jesteś blisko!

łóżeczko lilushop
Łóżeczko Lilushop

Bo to jest propozycja polskiego producenta Greenboy.pl ściśle limitowana, ekologiczna i wycyzelowana – dla minimalistek, którym trudy macierzyństwa uśmierza świadomość, że kiedy one zaniemogą w swojej łagodności, to takie łóżeczko z pewnością będzie otaczać ich maluszka przyjaznymi wibracjami.

łóżeczko Grennboy dla dziecka
Łóżeczko od Greenboy – docenione w konkursie Innovation Award w 2017 w Kolonii.

Dziecięce łóżeczka ratanowe i drewniane z eko – etykietą znajdziecie tu:

Łóżeczko na nowe czasy

Co tu dużo mówić – łóżeczko dziecięce to nie tylko gniazdo dla pisklaka, to także mebel, którym urządzamy wnętrze. Satysfakcjonuje, kiedy jest integralną częścią nowoczesnego wyposażenia. Tym bardziej, gdy może zastąpić najlepszy telewizor, tak pod względem rozdzielczości, jak i dostępnej ramówki;) Jak to? – zapytacie.

łóżeczko dziecięce VOX
Łóżeczko VOX

Łóżeczka Vox, Stokke, POD, dzięki ażurowym lub akrylowym ściankom, pozwalają rodzicom na nieustanną obserwację niemowlęcia. Taki mały trik, a wprowadza najlepszy kanał telewizyjny na świecie – reality baby show;)

„Rosną wraz z dzieckiem” nawet do 4 r.ż. (poprzez demontaż osłon i drewnianej obudowy), więc żaden serial nie wciągnie Cię w tyle sezonów, jak ten o własnym dziecku;)

łóżeczko dla dziecka stokke
Łóżeczko Stokke
ubabub pod łóżeczko dziecięce
Ubabub POD

Nowoczesne łóżeczka z ruchomymi elementami znajdziecie tu:

Kosz Mojżesza, czyli bagaż podręczny:)

Dla rodziców pierwsze dziecko jest jak przesyłka z innego wymiaru, z ważnym dla ludzkości przesłaniem:) Niemowlę polegujące w koszu Mojżesza to dopełnienie tej metafory, tak chętnie obracanej w myślach przez młode mamy.

łóżeczko dla dziecka kosz mojżesza Desig Dua
Kolorowy kosz Mojżesza Bilia Bassinet od Desig Dua, wyplatany ręcznie z trawy słoniowej przez ghanijskich rzemieślników

Kosz Mojżesza odzyskuje popularność również dlatego, że jest dla dzidziusia nie tylko łóżkiem, ale także mini-domkiem, z którym można się przemieszczać w dowolne miejsce: czy to do sypialni rodziców, na piknik, do lekarza czy w podróż.

Ta wersja łóżeczka dla niemowlaka pozwala mamie stale mieć dziecko pod ręką, co zapewnia spokój duszy, a także warunki do ambitnego planu rozkodowania tej tajemniczej misji, załączonej w genach dziecka;)

Filcowy kosz Mojżesza Mokee Wool Nest kosz Shnuggle
Filcowy kosz Mojżesza – Mokee Wool Nest oraz kosz Shnuggle

Kosze Mojżesza zakupisz tu:

Kołysanie do snu

Kołysanie, tulenie, bujanie, noszenie na rękach, huśtanie, kangurowanie – być może odkryjesz jeszcze wiele innych sposobów na ukojenie kolki niemowlaka lub jego ponowne zaśnięcie. Ale jeśli wolisz skrócić cierpienia swoje i berbecia, to zdecyduj się na kolebkę.

kosz mojzesza kołyska z napędem shnuggle
Kosz Mojżesza z funkcją kołyski to łóżeczko z turbo – napędem bez silnika! Też od Shnuggle:)

Lekkie poruszenie jej w trakcie snu dziecka nie wymaga zaangażowania fizycznego ze strony mamy czy taty, a sprawi, że niemowlę łagodnie odpłynie w sen.

W dłuższej perspektywie bujanie złagodzi u malucha refluks i napięcie mięśniowe. Docenisz tę funkcję bardziej, niż jakikolwiek produkt magic, który stosowałaś w swoim życiu;)

kołyska lululaj ludowa
Kołyska od Lululaj – wzornictwo ludowe, zamówienie na wymiar, dekor według upodobania:)

Który model kołyski wybierzesz?

Hamak dla niemowlaka

Jeśli sądzisz, że kołyska zacznie skrzypieć albo porysuje Ci podłogę, a może poprostu z takim dodatkowym meblem będzie Ci za ciasno w pokoju, to zawsze możesz wybrać model mocowany do sufitu.

Takie rozwiązanie to podwójna korzyść – w trybie aktywności niemowlaka wisząca gondola stanowi multisensoryczny hamak, a kiedy zbliża się pora drzemki – płynne kołysanie wprawia niemowlę w w stan nieważkości, jakiego doświadczało jeszcze w okresie płodowym.

Łagodnie zapada w długi sen, a Ty w tym czasie możesz w końcu odprężyć się przy lekturze lub manikiurze;)

kołyski plecione leander
Kołyska pleciona przez polskiego powroźnika,
z jedwabiu poliamidowego oraz Kołyska Leander 

Kołyski wiszące – przykładowe zestawienie:

Wyobrażenia o błogim śnie niemowlęcia mogą się ziścić lub nie. Dobrze jest się przygotować na tę drugą ewentualność. Łóżko dla maluszka ma znaczący wpływ na jego sen, na Twój – przede wszystkim funkcjonalny układ pokoju, który usprawni nocna obsługę dziecka. Wiemy, jak zaprojektować new born baby room, by pozwolić Ci jak najmocniej cieszyć się urokami początków macierzyństwa.

Joanna Krzysztonek
Joanna Krzysztonek
Artykuły: 10

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *