Stolik i krzesło dla dziecka – centrum dowodzenia wyobraźnią!

Szukasz pomysłu na stolik i krzesło do pokoju dziecka? Zobacz nasz autorski wybór najlepszych mebli dla Twojego dziecka. Będziesz zaskoczony!

aktualizacja 21. marca 2024

Stolik i krzesełko to taki stempel, który opieczętowuje pokój dziecka adnotacją: „zdatne do użycia”. Bo tym, co określa funkcjonalność pokoju jest miejsce do tworzenia, wymyślania i skupienia. 

To, co potrafią wyprodukować małe paluszki, mogłoby zaskoczyć niejednego wydawcę, kuratora wystawy czy projektanta – wystarczy, by pulpit i siedzisko zapewniały wygodę i swobodę działania. 

Jak więc zapobiec traumie unieruchomienia między krzesłem a blatem stolika? Jak nie dopuścić do trwałego urazu od poleceń „siedź prosto!” i „nie rysuj po stole”? Mamy propozycje zestawów mebli do pokoju dziecięcego, które nie będą sztywno wydzielać przestrzeni do działania, za to pomogą dzieciom wyznaczać kierunek artystycznych i konstrukcyjnych poszukiwań. Gotowi?

Meble, które rosną;)

Kiedy urządzasz pokój dziecka, myślami wybiegając w przyszłość, to niech Cię nie zwiedzie na manowce przekonanie, że meble muszą być „dorosłe”. Za duże, za wysokie, za strome – skutecznie zniechęcą kilkulatka do korzystania zgodnego z przeznaczeniem, albo – co gorsze – całkowicie zablokują jego twórczy aparat.

Jeśli więc chcesz być świadkiem powstawania cennych rodzinnych portretów, tematycznych książeczek, komiksów a nawet kronik, to zdecyduj się na stolik i krzesło, które można ustawiać na różnych wysokościach, by dopasować je do wzrostu coraz starszego juniora. Meble będą nadążać za dzieckiem, a ono będzie podążać za swoimi pomysłami:) Czyż to nie idealna transakcja wiązana? 😉

Poniżej znajdziesz propozycję, która łączy funkcjonalność z estetycznym wyglądem. Dzięki regulowanym nóżkom, biurko z kolekcji NOOI może towarzyszyć maluchowi przy pierwszych kreatywnych rysunkach flamastrami, a później podczas rozwiązywania matematycznych równań w szkole. 

Twórcza praca przy małych dziełach sztuki, a także odrabianie lekcji wymagają oczywiście odpowiedniego przygotowania. Dzieci uwielbiają mieć do dyspozycji jak najwięcej akcesoriów, flamastrów, kredek, karteczek, ale gdzieś trzeba to wszystko przechować. Właśnie dlatego kolejna propozycja to biurko z regulacją wysokości i szufladami z kolekcji FUNFLEX.

Stoliczku nakryj się! Ile funkcji zmieści dziecięcy stolik?

Dobry design mebli dla dziecka pozwala rozwijać umiejętności manipulacyjne, czyli małą motorykę dziecka. Fajnie, gdy oprócz wygodnego blatu i krzesła zestawy mają detale, które prowokują malucha do testowania różnych zastosowań. Haczyki, otworki, drążki to przykład prostych dodatków (lub ubytków w przypadku wyciętych dziurek;), których przeznaczenie maluch będzie mógł dowolnie zmieniać.

Zdziwisz się, na jak długie kwadranse pochłoną go wywiercone szczeliny: przewlekanie włóczki, wiązanie kokard, przepychanie rulonów papieru to zaledwie początek pomysłów na ich wykorzystanie. Listę hipnotyzujących zajęć może zwieńczyć nawet zabawa w bilard;) Wśród naszych stolików dla maluchów nie brakuje finezyjnych wycięć i dodatkowych przestrzeni, które pozwalają nie tylko poszerzać horyzonty kreatywności, ale też ułatwiają przechowywanie.

Świetnie sprawdzą się dodatkowe funkcje stolika, np. uchylny blat, zamontowana rolka na papier, doczepione pojemniki – nie tylko ułatwią organizację zadań i planowanie etapów pracy czy posprzątanie po zabawie, także umożliwią majsterkowanie, a nawet pobudzą do tworzenia kreatywnych scenariuszy.

Oczywiście nie bez znaczenia jest kształt blatu, który wcale nie musi być prostokątny lub okrągły. Co Twój maluch powie na ugoszczenie kolorowego kwiatka albo misia?

Ale to nie wszystko!

Inspirujące kształty, szczeliny i ukryte możliwości rozwijające motorykę oraz kreatywność malucha dotyczą nie tylko stolików. Proponujemy sięgnąć jeszcze dalej. Dla małych miłośników samochodów przygotowaliśmy krzesełko AUTA. Wystarczy usiąść, uruchomić wyobraźnię i przenieść się w daleką podróż. 

Gwiazda dla prawdziwej gwiazdeczki, korona dla królowej swojego pokoju, a może uśmiechnięty kotek witający Twoją pociechę z radością każdego dnia? Wybór należy do Was!

Czas wypocząć!

Wyobraź sobie pokój dziecięcy zamieniony w dziką dżunglę małych odkrywców, którzy potrzebują chwili odpoczynku po kolejnej ekscytującej wyprawie w poszukiwaniu skarbu ukrytego pod kanapą. Albo chwilę wytchnienia, w której maluch może się pochwalić małymi dziełami sztuki na papierze wraz z siostrą, bratem albo kolegą z przedszkola. Do stworzenia kącika wypoczynku przydadzą się fotele na krótkich nóżkach, które są przyjemne i puszyste w dotyku. 

Foteliki świetnie się sprawdzą także jako alternatywa dla klasycznych krzesełek.

Z kolei do przestronnych pokojów dla dzieci, oprócz krzesełek i foteli, doskonale sprawdzą się też kanapy. Do złudzenia mogą przypominać eleganckie pikowane sofy w stylu soft glam, ale te dopasowane są do wzrostu maluchów. Aby było im wygodnie i przyjemnie po dniu pełnym wrażeń. 

Lekcja estetyki

Lubisz minimalizm, vintage? Doceniasz dobry materiał, ciepłe drewno, subtelną, obłą linię? Jeśli zależy Ci na kształtowaniu gustu pociechy, zacznij od otaczania jej sztuką użytkową:)

To właśnie przedmioty, z których korzysta się na co dzień, budują obraz tego, co ładne. Zainwestuj więc w domową lekcję estetyki, by potem nie zgrzytać zębami na widok białych kozaczków czy brokatu na powiekach u dorastającej córki;)

I nawet jeśli Twoje dziecko przepada za misiami lub króliczkami, to wcale nie ma potrzeby zalepiać mu pokój naklejkami i ubierać w odzież z wizerunkiem ulubieńca.

Do upatrzonego motywu można nawiązać właśnie formą mebla i tym samym pokazać dziecku, że da się stworzyć komunikat bez stosowania łopatologii i kiczu (choć warto go rozumieć;)

Znaleźć właściwy stolik i krzesło dla swojego brzdąca to swego rodzaju misja. W końcu, tak jak kluczowe dla snu jest łóżko, tak dla twórczości i utrwalania umiejętności istotne jest siedzisko i pulpit.

W Mroomy znamy się na tym. Dopasujemy Twojemu dziecku zestaw składający się ze stolika, krzeseł i foteli, który będzie mu wyznaczał coraz większy horyzont możliwości:)

Joanna Krzysztonek
Joanna Krzysztonek
Artykuły: 10

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *