Naciśnij enter aby zobaczyć wynik szukania albo esc żeby anulować.

Stolik i krzesło dla dziecka – centrum dowodzenia wyobraźnią!

Stolik i krzesełko to taki stempel, który opieczętowuje pokój dziecka adnotacją: „zdatne do użycia”. Bo tym, co określa funkcjonalność pokoju jest miejsce do tworzenia, wymyślania i skupienia.

To, co potrafią wyprodukować małe paluszki, mogłoby zaskoczyć niejednego wydawcę, kuratora wystawy czy projektanta – wystarczy, by pulpit i siedzisko zapewniały wygodę i swobodę działania.

Jak więc zapobiec traumie unieruchomienia między krzesłem a blatem stolika? Jak nie dopuścić do trwałego urazu od poleceń „siedź prosto!” i „nie rysuj po stole”?

timoore krzesełko dla dziecka mroomy
Timoore, kolekcja Simple – stolik z wbudowaną wnęką na przybory – pod klapą na środku blatu

Mamy propozycje zestawów mebli do pokoju dziecięcego, które nie będą sztywno wydzielać przestrzeni do działania, za to pomogą dzieciom wyznaczać kierunek artystycznych i konstrukcyjnych poszukiwań. Gotowi?

Meble, które rosną;)

Kiedy urządzasz pokój dziecka, myślami wybiegając w przyszłość, to niech Cię nie zwiedzie na manowce przekonanie, że meble muszą być „dorosłe”. Za duże, za wysokie, za strome – skutecznie zniechęcą kilkulatka do korzystania zgodnego z przeznaczeniem, albo -co gorsze- całkowicie zablokują jego twórczy aparat.

zestaw dziecięcy Otto Bloom mroomy
Zestaw firmy Otto Bloom: naturalny materiał, ergonomiczny kształt, stół z wysuwnymi szufladami pod blatem i design, który pozwala wykorzystać meble do zabaw w tunel lub tajną bazę:)

Jeśli więc chcesz być świadkiem powstawania cennych rodzinnych portretów, tematycznych książeczek, komiksów a nawet kronik, to zdecyduj się na stolik i krzesło, które można ustawiać na różnych wysokościach, by dopasować je do wzrostu coraz starszego juniora. Meble będą nadążać za dzieckiem, a ono będzie podążać za swoimi pomysłami:) Czyż to nie idealna transakcja wiązana? 😉

stolik hape ikea dla dziecka biurko regulowane flisat
Ergonomiczny stolik Hape Ikea, biurko regulowane Flisat

Regulowane stoliki i krzesełka znajdziecie tu:

Stoliczku nakryj się! Ile funkcji zmieści dziecięcy stolik?

Dobry design mebli dla dziecka pozwala rozwijać umiejętności manipulacyjne, czyli małą motorykę dziecka. Fajnie, gdy oprócz wygodnego blatu i krzesła zestawy mają detale, które prowokują malucha do testowania różnych zastosowań.

Haczyki, otworki, drążki to przykład prostych dodatków (lub ubytków w przypadku wyciętych dziurek;), których przeznaczenie maluch będzie mógł dowolnie zmieniać.

stolik ze stoleczkiem Guzik Planeco
Stolik ze stołeczkiem Guzik polskiej marki Planeco

Zdziwisz się, na jak długie kwadranse pochłoną go te wywiercone szczeliny: przewlekanie włóczki, wiązanie kokard, przepychanie rulonów papieru to zaledwie początek pomysłów na ich wykorzystanie. Listę hipnotyzujących zajęć może zwieńczyć nawet zabawa w bilard;)

Zestaw Śnieżynka dla dzieci KidKraft
Zestaw Śnieżynka producenta KidKraft

Świetnie sprawdzą się dodatkowe funkcje stolika, np. uchylny blat, zamontowana rolka na papier, doczepione pojemniki – nie tylko ułatwią organizację zadań i planowanie etapów pracy czy posprzątanie po zabawie, także umożliwią majsterkowanie, a nawet pobudzą do tworzenia kreatywnych scenariuszy.

Biurko multifunkcyjne Gapt Lapgappl mroomy
Biurko multifunkcyjne Gapt Lapgappl – rośnie z dzieckiem!

Egzemplarz Gapt Lapgappl jest pod tym względem wyjątkowy! Dziurki, sznurki, schowki segregują przybory, ukryta w blacie strugaczka z szufladką pozwala na miejscu przeprowadzać konieczny przegląd narzędzi;)

Doczepione do boku pudełko na malunki i dwa ruchome paliki, na których można napiąć sznurek do ekspozycji prac – to tylko część zamysłu na wykorzystanie funkcji mebla.

Stolik ten może być bowiem nie tylko kompaktowym atelier małego artysty, ale i sterem samolotu albo panelem nawigacyjnym do obsługi lotów kosmicznych, a stelaż umocowany na krawędzi blatu aż korci do zabawy w telewizyjny wóz transmisyjny lub w studio dźwiękowe z mnóstwem przycisków;)

Dobre combo (czyli stoik i biurko w jednym) to prawdziwy cymes wyposażenia! – umożliwi tak zajęcia manualne, jak i niezwykle rozwijające zabawy, naśladujące dorosłą rzeczywistość:)

Multifunkcyjne stoliki w komplecie z krzesłami znajdziecie tu:

Lekcja estetyki

Lubisz minimalizm, vintage? Doceniasz dobry materiał, ciepłe drewno, subtelną, obłą linię? Jeśli zależy Ci na kształtowaniu gustu pociechy, zacznij od otaczania jej sztuką użytkową:)

To właśnie przedmioty, z których korzysta się na co dzień, budują obraz tego, co ładne. Zainwestuj więc w domową lekcję estetyki, by potem nie zgrzytać zębami na widok białych kozaczków czy brokatu na powiekach u dorastającej córki;)

Komplet vintage Cudanki stolik plus krzesło Bellamy Woody mroomy
Komplet vintage Cudanki Komplet stolik plus krzesło Bellamy Woody

I nawet jeśli Twoje dziecko przepada za misiami lub króliczkami, to wcale nie ma potrzeby zalepiać mu pokój naklejkami i ubierać w odzież z wizerunkiem ulubieńca.

Do upatrzonego motywu można nawiązać właśnie formą mebla i tym samym pokazać dziecku, że da się stworzyć komunikat bez stosowania łopatologii i kiczu (choć warto go rozumieć;)

Bambooko Króliczek mroomy
Bambooko Króliczek – autorski projkt handmade

Szlachetnego wzornictwa mebli dziecięcych szukajcie tu:

Klimat retro i motywy dziecięce:

Nowoczesne i minimalistyczne:

Znaleźć właściwy stolik i krzesło dla swojego brzdąca to swego rodzaju misja. W końcu, tak jak kluczowe dla snu jest łóżko, tak dla twórczości i utrwalania umiejętności istotne jest siedzisko i pulpit.

W Mroomy znamy się na tym. Dopasujemy Twojemu dziecku zestaw, który będzie mu wyznaczał coraz większy horyzont możliwości:)