Projekt pokoju dla chłopca, rocznego Leonarda (#128)

Podobają Ci się nasze projekty?

Zobacz cennik naszych usług i zamów projekt pokoju Twojego dziecka

Zobacz cennik

Opis projektu

Projekt pokoju rocznego chłopca, Leonarda 🙂
Wnętrze zaprojektowaliśmy tak, by pokój mógł zmieniać się wraz ze zmieniającymi się potrzebami Małego Lokatora. Wykorzystane w projekcie modułowe meble ze sklejki można ustawić w inny sposób i pomieszać z modułami w innych kolorach. Na razie ustawiliśmy je nisko, żeby Leoś miał dostęp do wszystkich swoich zabawek.

Klimat pokoju buduje leśna tapeta z drzewami i zwierzętami.
W pokoju znajduje się ścianka wspinaczkowa, łóżko-domek i biała szafa z drewnianymi uchwytami pasującymi do pozostałych elementów wnętrza.

Ściany pokoju są białe, z pasem w kolorze musztardowym, do wysokości niskich mebli modułowych.
Ciekawym elementem wyposażenia jest wielofunkcyjny stolik i krzesełko ze sklejki. Oprócz oczywistego wykorzystania, meble są też zabawką – garażem, domkiem dla latek, labiryntem. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Zabawie kreatywnej sprzyja też wieszak na rolkę papieru do rysowania. Zaparkowaliśmy go na takiej wysokości, by mały Leoś nie miał kłopotu z twórczością malarską.

W królestwie Leosia ważne miejsce zajmuje szary namiot tipi. Pozostałe tekstylne dodatki są w kolorze musztardowym. Mata podłogowa w kształcie liścia, baldachim nad łóżkiem i roleta rzymska pasują odcieniem do kolorowego dolnego pasa na ścianach.

Na białej drewnianej podłodze umieściliśmy niespodziankę. Widzicie tropy? To nasze ulubione naklejki podłogowe. Coś tu chodziło…
Pokój oświetlony jest plecionymi wiklinowymi i białymi papierowymi lampami wiszącymi. Wszystkie cztery zostały wpięte do białego szynoprzewodu.
Ciekawą dekoracją skosu są swobodnie rozmieszczone drewniane i miętowe kuleczki.