Naciśnij enter aby zobaczyć wynik szukania albo esc żeby anulować.

Jak zaprojektować pokój dla 7-letniej dziewczynki korzystając z mebli Ikea?

NOWY CYKL: Jak zaprojektować?

Dostajemy bardzo dużo pytań zaczynających się od „Jak rozwiązać?”, „Jak zaprojektować?”, „Jak urządzić?” Mroomy powstało po to, żeby dzieciaki miały najfajniejsze pokoje pod słońcem, więc bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i pomysłami, odpowiadając na takie pytania.

Pomoc pojedynczej osobie zainteresowanej rozwiązaniami do pokoju dziecka jest super, ale pytania często się powtarzają.

Postanowiliśmy więc przygotować dla Was obszerne opisy naszych projektów. Wszystkie pokoje, o jakich będziemy pisać, są częściami typowych polskich mieszkań lub domów. Opisy powstały za zgodą naszych Klientów, więc można czerpać z nich garściami i urządzać dzieciakom ich wymarzone królestwa.

OK. Wiadomo o co chodzi, więc zaczynamy.

BONUS: Jeżeli chcesz pobrać pełną listę produktów użytych w tym projekcie wraz z aktualnymi cenami i listą sklepów (i innymi dodatkami)- kliknij tutaj

Dla kogo projektujemy?

Zosia, 7 lat

We wrześniu zaczęła pierwszą klasę podstawówki. Bardzo dużo czyta. Nie ma ulubionego koloru ale jak się w jakimś zakocha, to na zabój. Aktualnie topowy jest ciemnozielony, ale wkrótce może się to zmienić. Ostatnio marzy o tym, żeby w jej pokoju pojawiły się rośliny. I zakochała się w miniaturowym fotelu Strandmon.

Co projektujemy?

Pokój Zosi jest częścią mieszkania na jednym z krakowskich osiedli. Na razie Zośka ma w nim meble odziedziczone 4 lata temu po starszym kuzynie. Styl przedszkolny, dużo kolorów, nadmiar nieużywanych zabawek, które Zośka bez oporów zgodziła się przekazać młodszym dzieciom.

Pokój nie jest duży, ale wszystko co trzeba, znajdzie w nim swoje miejsce.

Pokój dla 8 latki rzut mroomy
Rzut pokoju Zosi

Rodzice Zosi określili budżet na zakupy na około 8 tysięcy złotych.

W tej kwocie muszą zmieścić się meble, dodatki, farby, tapety – czyli wszystko, co trzeba kupić.

Marta – mama Zosi – świetnie szyje, więc wzięła na siebie produkcję elementów z tkanin. Skuszeni łatwą dostępnością szycia zaprojektowaliśmy roletę rzymską i pościel z identycznej tkaniny.

Tata Michał ogarnia prace remontowe, więc rodzice Zośki mogą cały budżet przeznaczyć na meble, dodatki i farby.

W pokoju jest fajna podłoga z dębowych bielonych desek, białe okno, parapet i proste drzwi.

Grzejnik pod oknem jest typowy, też biały.

Pokój ma 9,5 metra kwadratowego.

Jakie są założenia projektu?

Meble muszą być tak dobrane, by wystarczyły Zosi do końca podstawówki. W pokoju musi zmieścić się:

 • łóżko –powinno być rozkładane, bo Zosia i jej koleżanki uwielbiają tzw. nocowanka
 • szafa –musi być na tyle duża, by pomieściła wszystkie ubrania Zosi i cały dziecięcy bałagan
 • biurko – nie powinno być niższe, niż typowe 72 cm. Zosia szybko rośnie i choć teraz ma 116 cm, dziecięce biurko będzie wkrótce za małe
 • biblioteczka i miejsce do czytania (może być na łóżku)

Marta i Michał chcieliby, żeby pokój był tak zaprojektowany, by dało się go łatwo sprzątać. Mają już dość wystawki kurzących się zabawek. Oboje nie lubią rosnących biurek i łóżek. Chcą prostych, ponadczasowych rozwiązań. Biblioteczka jest bardzo ważna – Zosia jest molem książkowym a jej rodzice bardzo dbają o to, by każda pasująca Zosi nowość z Dwóch Sióstr i Zakamarków trafiała na jej półkę.

Uwaga! Zaczynamy PROJEKTOWANIE!

1. Przygotowujemy projekt funkcjonalny…i wszystko zaczyna dobrze się układać!

Zależy nam, by pokój był funkcjonalny i żeby poza meblami było w nim miejsce na Zośkę.

Rozumiecie, co mamy na myśli? Chodzi o taką przestrzeń, w której Młoda może pobawić się, jak chce, zrobić swój bałagan (i potem łatwo go posprzątać), ozdobić, jak jej się podoba. Czyli nie chcemy projektować ekspozycji. Wiemy np., że Zośka lubi wieszać na ścianach swoje rysunki, więc planujemy taką nawierzchnię, która nie zniszczy się po przyklejeniu gęsiej skórki.

zosia-8lat-rzut-z-meblami-opis-mroomy
Projekt funkcjonalny pokoju Zosi

Nasz rzut spodobał się Klientce i jej konsultantom 😉 Pora na kolejny krok.

2. Przygotowujemy moodboard

Zdecydowaliśmy się bazować na meblach z Ikea z kilku powodów:

 • łatwo dostępne dla rodziców Zośki, którzy mieszkają w Krakowie i mają rzut beretem do jednego ze sklepów
 • Mama Zosi jest fanką Ikei, kupuje w niej namiętnie dodatki do mieszkania
 • system PAX, z którego wybraliśmy szafę, ma mnóstwo elementów wyposażenia, więc można skonfigurować z niego wnętrze, w którym zmieści się cały zośkowy majdan
 • Wyposażenie szafy jest tanie, więc można je bez żalu zmienić i dopasować do zmieniających się potrzeb naszej Klientki
 • Na meble nie trzeba czekać, bo nie trzeba ich zamawiać. Pokój można zrealizować w tydzień, razem z malowaniem i innymi potrzebnymi pracami.

Zaproponowaliśmy taki zestaw mebli i dodatków:

Moodboard z meblami i dodatkami do pokoju 8-letniej dziewczynki
Moodboard z meblami i dodatkami do pokoju Zosi

Kto ma ochotę poznać szczegóły naszych wyborów, niech przeczyta naszą dłuuuuuuuugaśną listę poniżej. Wszyscy mniej analityczni i bardziej niecierpliwi mogą przeskoczyć do wizualizacji.

BONUS: Jeżeli chcesz pobrać listę zakupów dla produktów użytych w tym projekcie wraz z aktualnymi cenami i listą sklepów – kliknij tutaj

Najlepiej tędy: HOOOOOP

1. Łóżko

80×200 to dobry wymiar, zarówno dla małej Zosieńki, jak i dużej Zośki. Oczywiście, szersze też byłoby fajne, ale szary Hemnes (Ikea) po pierwsze ma ulubiony przez nas „sofowy” look, po drugie rozkłada się do przestronnego łóżka dwuosobowego (160×200). Jest jeszcze po trzecie i po czwarte: ma trzy wielkie i bardzo pojemne szuflady, gdzie można schować pościel (i mnóstwo dodatkowych, niepościelowych rzeczy) i od strony ścian ma miłą, drewnianą obudowę.

Mamy więc skandynawskie rozwiązanie, sofołóżko, dziuplę, zakamarek. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do Zośki. Jest też maleńki minus: po rozłożeniu łóżko lekko blokuje przestrzeń drzwi i nie da się ich otworzyć na maksa.

zosia-8lat-rzut-z-meblami-rozlozone-lozko-mroomy
Na czas rozłożenia łóżka trzeba przemieścić fotel.

Rodzice Zosi uznali jednak, że korzyści przewyższają straty i zdecydowali się na Hemnesa.

lozko hemnes dla pokoju 8 latki
Łóżko Hemnes

Ciekawskim wyjaśniamy, że po rozsunięciu łóżka z zaskoczeniem widzimy same listwy, bez materaca. Drugi materac jest zaparkowany pod materacem Zosi. Obydwa są na tyle cienkie, że razem tworzą wygodne miejsce do spania. Incydentalne, w czasie wizyt koleżanek, spanie na cieńszym materacu nikomu nie przeszkadza. Powiększanie łóżka rozpoczynamy oczywiście od relokacji fotela (patrz szkic powyżej).

2. Uchwyty

Oczywiście nie bylibyśmy nami, gdybyśmy czegoś nie pozmieniali 😉 Łóżko Hemnes jest bardzo fajne, ale uchwyty ma całkowicie nijakie. Wystarczył szybki skok do ofert Regałki i zmieniliśmy babciowate metalowe chwytaki na śmieszne, duże,  białe kulki.

uchwyty regałka do łóżka hemnes mroomy
zamienne uchwyty do łóżka

Nie mówcie nikomu: mamy słabość do matowych kulkowatych uchwytów. Najchętniej przykręcalibyśmy je do mebli drużynowo. Jedna z naszych projektantek kiedyś już to zrobiła, ale to jest temat na zupełnie inną opowieść.

3. Regały

Regały Billy, o szerokości 40cm „wzbogaciliśmy” nadstawkami. Zocha upchnie w nich sporą część swojego księgozbioru. No dobra, rodzice Zochy upchną. Billy to mebel neutralny, kompaktowy i niedrogi.

regał billy z nadstawka do pokoju 8 letniej dziewczynki
Regał Billy z nadstawką

Za to zawsze można go przemalować, ale o tym opowiemy w jednym z przyszłych odcinków.

4. Szafa.

Oczywiście PAX (Ikea). Powody są tak proste jak zakup ikeowskiej garderoby (nie, Ikea nas nie sponsoruje, choć byłoby fajnie). Pomijając oczywiste, jak łatwość montażu, dostępność itp, PAXy mają taki zestaw wyposażenia wewnętrznego, że my nie możemy się nim nacieszyć.

BONUS: Chcesz wiedzieć, co zaproponowaliśmy Zosi? Zapisz się do naszego newslettera. Z radością prześlemy Ci projekt wnętrza zośkowej szafy i dużo innych bonusowych informacji

A najfajniejsze w tej zabawie jest to, że cały wewnętrzny układ można łatwo zmienić. Dodać półkę, usunąć drążek, przełożyć szufladkę – za grosze, więc bez większego żalu. I samodzielnie. Wiemy, bo próbowaliśmy (próbowałyśmy!) wielokrotnie. Do urządzonych wewnętrznie korpusów dodajemy drzwi Tyssedal i mamy prawie gotową zośkową garderobę.

szafa pax do pokoju dziewczynki
Składamy szafę Pax

5. Uchwyty

Pora na garderobianą kropkę nad i. Zaskoczymy was: to Regałka! Listki, bo Zośka marzy o roślinach, więc chcemy wprowadzić akcencik. Tylko wchodzimy na wyższy level zmian, bo zmieniamy coś, co samo w sobie jest już zmianą. Malujemy jedną z regałkowych minimonster na żółto. W tajemnicy napiszemy tylko, że to nie jest ostatnie malowanie tych liści 😉

uchwyty roslinne regałka do pokoju 8 letniej dziewczynki
Uchwyty roślinne – przemalowany i oryginalny zielony

Pozostałe dwie zostają firmowo zielone.

6. Biurko

W pokoju Zosi nie ma szału z miejscem. Dlatego idealny wydał się nam….Hemnes 😉

biurko hemnes dla 8 letniej dziewczynki mroomy
Biurko Hemnes dla Zosi

Czarne, niewielkie biurko, z dwoma szufladkami, 120x47cm. Głębokość nie jest powalająca, ale i na to mamy rozwiązanie, opiszemy je w punkcie 20. Szufladki pomieszczą, no wiadomo przecież, co mieszczą takie szufladki. I znów czulibyśmy się nieswojo, gdybyśmy nie przyregałkowali białymi kulkami. Czyż życie nie jest piękne?

7. Krzesło

Nie chcieliśmy zwykłego, czarnego, biurowego. Wykluczone były też infantylne wersje z Puchatkiem lub wściekłym różem (się wie). Pamiętając o budżecie, kolejny raz przejrzeliśmy ofertę Ikea. I wybraliśmy.

krzesło do biurka lillhojden dla 8 letniej dziewczynki mroomy
Krzesło do zośkowego biurka

Lillhöjden pasuje do pokoju, bo jest kontrowersyjnie biały. Na dodatek tapicerka nie jest zmywalna, co od razu budzi podejrzenia o plaming. Ale nie, nie lękajcie się! Białe pokrycie można zdjąć i wyprać.

A w tyle głowy nadal mamy zapisaną informację o krawieckich możliwościach Marty, więc nie ma obaw o wygląd krzesła za dwa lata. Za jakiś czas może się też okazać, że pokój „delikatnie” zmienia kolorystykę i Zośka potrzebuje czerwonego krzesła do dokończenia dzieła redizajnu. Cena 199zł zakończyła nasze rozterki i krzesło zostało wybrane.

8. Fotel

Miniaturowy fotel Strandmon to najmniej uniwersalny mebel z całego zośkowego zestawu. Bez owijania w bawełnę: kosztuje sporo (499zł) i jest tak mały, że nie ma co liczyć na to, że Zosia wbije się w niego w roku 2020. Tylko że Zosia marzy o nim od chwili, kiedy zobaczyła go w katalogu.

Z pomocą przychodzi Dziadek Staszek, który deklaruje nabycie fotela. Zakochany we wnuczce uważa, że warto zrobić ten lekko nierozsądny zakup tylko po to, żeby uszczęśliwić Małą.

dzieciecy fotel strandmon projekt pokoju dziewczynki 8 lat
Dziecięcy fotel Strandmon – prezent od dziadka Staszka

Cieszymy się, bo dzięki takiemu rozwiązaniu nie wyjedziemy poza budżet i wszyscy będą zadowoleni.

9. Stolik nocny

Nie wiemy, czy wiecie. Posiadanie stolika nocnego jest oznaką dorosłości. Tak uważa Zosia, więc nie mamy wyjścia i szukamy dobrego stolika. Wybieramy Lierskogen, bo ma to, co najbardziej lubimy w meblach do małych pomieszczeń: wielofunkcyjność i elastyczność zastosowań.

stolik nocny do pokoju dziewczynki ikea mroomy
Regulowany stolik nocny

Stolik na możliwość regulacji wysokości blatu i miskopółki pod blatem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wygodnie używać go przy łóżku i przy fotelu, co w niewielkim pokoju Zosi nie jest bez znaczenia.

10. Budzik

Spełnienie kolejnego marzenia naszej Klientki i fajny dodatek do wnętrza. No i ma uszy! Czyli to, co porządny budzik, w porządnym domu mieć powinien. Bez dwóch zdań.

budzik ikea dla dziewczynki mroomy
Porządny budzik z uszami. Zosia na pewno usłyszy go każdego ranka 😉

11. Wiszące rośliny

Tu zaszaleliśmy. Wieszaki na rośliny są zupełnie nie z Ikea i na dodatek nie są tanie. Są nawet bardzo drogie, więc nie wiemy, czy ostatecznie nie zamienimy ich na zwykłe wiszące doniczki. Podoba się nam w nich nie tylko look. Uważamy, że są wygodne, bo nie ma możliwości wylania się z nich wody (wiszą nad łóżkiem, więc fajnie byłoby, gdyby woda pozostała na wysokości, prawda?). Poliestrowe worki z granulatem na dnie są dobrą strefą drenażową dla roślin.

Montowane do ściany wieszaki pozwalają zdjąć cały zestaw od czasu do czasu, i np. przesadzić roślinę. A wygląd? Nie znaleźliśmy fajniejszego rozwiązania 🙂

wieszaki na rośliny urban mroomy
Wieszaki na rośliny

Po kilku dniach mama Zosi przesyła nam informację, że zdecydowała się kupić wieszaki. Worki uszyje sama. Oczywiście nie takie jak Urban – wszyscy jesteśmy przeciwnikami kopiowania cudzych pomysłów. Pojemniki Marty będą wisiały na czarnych taśmach i będą w czarno-białe paski, bo taką wodoodporną tkaninę znalazła w sieci. Lubimy ten pomysł.

12. Doniczki

Niby drobiazg, ale dla Zosi bardzo ważny – dwie czarne doniczki na rośliny parapetowe.

doniczki do pokoju 8 letniej dziewczynki ikea mroomy
Doniczki Senap

Takie rośliny to kolejna oznaka dorosłości. I pierwszy krok do posiadania psa. Zosia ma taką umowę z rodzicami, że jeżeli utrzyma rośliny przy życiu i w dobrym stanie przez rok, wtedy będą mogli zacząć przymierzać się do rozmów o szczeniaku.

13. Lustro

Spędziliśmy sporo czasu na poszukiwaniach prostego i niedrogiego lustra w żółtej ramie. Bez powalajacyh rezultatów. Ostatecznie stanęło na ikeowskim Nissedalu za 129zł i przemalowaniu go na żółto farbą Everall Aqua Matt 10 z Tikkurila.

lustro ikea do pokoju 8 letniej dziewczynki mroomy
Lustro do pokoju Zosi (będzie przemalowane na żółto)

14. Zegar

Zegar Skarig. Zośka próbuje ogarnąć godziny na tradycyjnym zegarku, więc rodzice uznali, że zegar ścienny dobrze jej zrobi. Co ważne – nie słychać tykania. Tak, wiemy, że jest już budzik. Ale my jesteśmy od szaleństw wnętrzarskich a zegar fajnie się komponuje na ścianie. I basta 🙂

zegar ścienny ikea skarig mroomy
Szaleństwo nr 2 – zegar ścienny Skarig

15 i 16. Dywany

Przyszła pora na ocieplacze wnętrza. Dywan w kształcie owczej skóry (który prawdziwą skórą oczywiście nie jest, bo Zośka (i my też) umarłaby z żalu za owcą) i drugi, żółta kropa, dodają przytulności. Zośka może też siedzieć na nich, czytając i bawiąc się. Ostatnie chwile zabaw lalkami na fajnym dywanie….ehhhhh.

Dywan żółty i dywan fardrup do pokoju dziewczynki
Dwa dywany, które ocieplają wnętrze

17. Plakaty

Ekspozycja zmienna. Postanowiliśmy dodać pokojowi Zosi nieco dziecięcego uroku. Tylko jak to zrobić, kiedy panna Zosia nie jest już przedszkolakiem? Zdarza jej się chyba jednak tęsknić za przedszkolnymi dekoracjami, bo z całego zestawu żółtych plakatów wybrała właśnie te 🙂

żółte plakaty do pokoju dziewczynki mroomy
Plakaty. Królik z bobrem dają radę 😉

Cieszymy się, bo plakaty fajnie pasują kolorystycznie (przecież nie proponowalibyśmy niepasujących). I najłatwiej je zmienić zgodnie z ewoluującym gustem Klientki.

18. Tapeta

Tapeta Black Dots od HumptyDumpty. Kolejny nie najtańszy, ale ważny i dodający uroku element. Nieregularne czarne kropki podobają się nam bo….są nieregularne i czarne. Czasem nie warto dorabiać nadmiernej filozofii do wnętrzarskich wyborów. Coś pasuje lub nie, jest fajne lub niefajne.

tapeta humpty dumpty kropki do pokoju dziecka
NIeregularne kropki na tapecie od Humpty Dumpty

Kropy w Black Dots są narysowane lekko i jakby od niechcenia. Nie denerwują. Bo nas strasznie drażnią zbyt duże, zbyt równe i zbyt regularnie powtarzające się punkty. A tu jest miękko i radośnie, choć monochromatycznie.

19 i 21. Pora na tkaninę.

Oczywiście w nieregularne kropki. Pierwotnie zakładaliśmy, że Marta uszyje z niej roletę rzymską i pościel. Potem znaleźliśmy jeszcze pościel w biało szare kropki (oczywiście nieregularne) i uznaliśmy, że kropek nigdy za wiele. Dlatego Zosia będzie miała dwa komplety pościeli, jeden uszyty z materiału identycznego, jak na przesłonie okna, drugi kupiony w Ikea (nazywa się Stenklöver i jest na miejscu 21 w naszej liście zakupów).

pościel ikea w kropki dla dziewczynki
Gotowa pościel i tkanina na drugą pościel którą uszyje mama. Oczywiście w kropki 😉

20. Nad biurkiem

System Skadis to realizacja naszych marzeń! Białe, perforowane, bardzo łatwe w montażu tablice i zestaw akcesoriów za grosze. I na dodatek wszystko jest megafunkcjonalne. Kompletujemy dla Zosi pakiet startowy – ścienny przybornik, który odciąża niewielki blat biurka.

system skadis do przechowywania rzeczy nad biurkiem skadis mroomy
Genialny system Ikea Skadis nad biurkiem Zosi.

Klamerki mogą służyć do przypinania rysunków, notatek i zdjęć. Gumki, wieszaki i półki pomogą Zosi utrzymać porządek. I wszystko będzie na wyciągnięcie ręki. Dosłownie.

22. Lampa biurkowa

Lampa Nymane. Kompaktowa, prosta i uniwersalna. Stawiamy ją po prawej stronie, bo Zosia jest leworęczna. Gdyby lampa stała po lewej, pisząca ręka rzucałaby cień na pisany tekst, znacznie pogarszając widoczność.

lampka ikea nymane na biurko do pokoiu 8 letniej dziewczynki mroomy
Lampka na biurko Ikea Nymane

23. Kinkiet

Kinkiet Nymane, do czytania w łóżku. Wymaga stałego zasilania, więc tata Zosi przeprowadzi w odpowiednie miejsce przewód. Lampka ma mały, wygodny przycisk i miły neutralny wygląd. No i jeszcze powalająco kuszącą cenę.

kinkiet do czytania ikea dla dziewczynki mroomy
Kinkiet do czytania Nymane. Do kompletu z lampą biurkową.

24. Lampa do czytania przy fotelu

Przyznajemy się bez bicia. Zapomnieliśmy o lampie do czytania przy fotelu. Brak wyłapała….Zosia. Szybko znaleźliśmy niskokubaturową (ze względu na deficyty przestrzenne) Jansjö, z elastyczną częścią podstawy, umożliwiającą ustawienie światła tak, jak się chce. Upsss, przepraszamy. Jak Zosia chce.

lampa do czytania ikea jansjo mroomy
Lampa do czytania przy fotelu

25. Lampy na sufit

Nadciągają chmury 🙂 Dwa cumulusiki i jeden porządny cumulus Krusning. Zdradzimy Wam kolejną tajemnicę, skoro zaczęliśmy się już zwierzać. Jesteśmy uzależnieni od tych lamp w pokojach dzieci. Najchętniej obwiesilibyśmy nimi całe sufity, bo kosztują niewiele, a świecą bosko. Chmury wieszamy u Zośki na potrójnym przewodzie Hemma, więc nie trzeba przerabiać istniejącego zasilania lampy sufitowej.

lampa sufitowa do pokoju dziecka ikea mroomy
„Chmurkowe” lampy sufitowe.

26. Sowia lampka

„My jesteśmy Rada Puchaczy, Rada Puchaczy, Rada Puchaczy….” Znacie? Nasza Klientka zna i uwielbia, więc jak tylko zobaczyła lampę Sowę, nie przekonały jej żadne argumenty. Że niepotrzebna, bo innych lamp będzie miała naprawdę dużo. Że zajmie miejsce na stoliku i trudno będzie odłożyć książkę. Że wymaga zasilania, więc trzeba przenieść gniazdko lub wpiąć przedłużacz.

lampka sowa ikea dla dziecka
Świecąca Rada Puchaczy 😉

Nie, nie i nie. Sowa musi być, więc grzecznie nawigujemy nią aż do lądowania na naszej liście zakupów.

Wszystkie meble, farby i dodatki (razem z firmowymi workami na rośliny) kosztują 8022,81 zł.
Po rezygnacji z worków i deklaracji zakupu fotela przez Dziadka Zosi, całość wydatków wynosi 6903,81zł.
Szczegóły znajdziesz na naszej liście zakupów, którą wysyłamy po zapisaniu się do naszego newslettera.

Czy to już wszystko? Tak! Możemy przejść do kolejnego etapu.

3. Przygotowujemy wizualizacje!

Następnym krokiem jest sprawdzenie, jak nasze pomysły będą wyglądały w przestrzeni.

Zielony sufit? OŁ JES! I do tego naprawdę zielony, nie jakaś tam pastelowa oliwka. Jesteśmy nadal w fazie kolorowych sufitów i uwielbiamy wnętrza, w których jest żywy kolor 🙂  Z nami nie ma miękkiej gry. Z Zośką też, więc razem tworzymy bardzo odważną drużynę 🙂

projekt pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea mroomy
Zielony pokój Zosi – ujęcie 1

Rodzicom Zosi zależało na tym, by kolorystyka nie była przytłaczająca – więc pokój jest właściwie dość neutralny kolorystycznie. Zasłońcie zielony sufit i zobaczcie, jakie kolory dominują. Bez zielonego jest dość mdławo, prawda? A Zośka nie lubi nieciekawych wnętrz! My też 😉

Zielony zostaje. Doprawiamy go kroplą grafitu, bo plakaty potrzebują ciemniejszego tła. Reszta malowanych ścian będzie pokryta jasną szarością (wszystkie numery farb znajdziesz na naszej liście zakupów, wystarczy zapisać się do newslettera).

projekt małego pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea mroomy
Zielony pokój Zosi – ujęcie 2

Marcie i Michałowi zależało też na takim projekcie wnętrza, który pozwoli na szybką i łatwą zmianę charakteru pokoju, bez wielkiego remontu i dużych nakładów finansowych.

projekt małego pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea mroomy
Zielony pokój Zosi – ujęcie 3

Nasz pomysł na pokój Zosi polega właśnie na tym, by dało się go błyskawicznie zmienić TOTALNIE. Zobaczcie!

4. Planujemy przyszłe metamorfozy

A raczej projektujemy sposób myślenia o przyszłych zmianach pokoju. Zobaczcie co się stanie, kiedy kilka elementów pokolorujemy inaczej:

projekt pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea różowy mroomy
Niby ten sam a jednak zupełnie różny – ujęcie 1
projekt pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea różowy mroomy
Tutaj też niewiele się zmieniło a wygląda inaczej, prawda?

To jest zupełnie inny pokój, choć nadal spełnia kryteria zamówienia, prawda? Wiecie już, o co chodzi? W pokoju Zosi można obudzić się w piątek rano z silnym poczuciem, że trzeba coś zmienić. I do końca weekendu będzie się mieszkać w zupełnie innym pokoju. No, może na plakaty trzeba będzie poczekać do poniedziałku. Najpóźniej do wtorku.

projekt pokoju dla 8 letniej dziewczynki z mebli ikea różowy mroomy
I jeszcze z tej strony. Widzicie inne plakaty?

A szczegóły naszej przykładowej metamorfozy są takie:

 • Sufit przemalowaliśmy Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze J332.
 • Ramę lustra i uchwyty – Tikkurila Everal Aqua Matt w kolorach M381 (zielony) i J332 (róż, identyczny jak na suficie)

Zależało nam na nieoczywistym i odważnym zestawieniu kolorów. Zieleń z różem to zestawienie dla koneserów. Skoro taka para siedzi świetnie w pokoju Zośki, każdy łatwiejszy zestaw (pudrowy róż z bielą, granat z trawiastą zielenią, ziemna zieleń ze złotem, turkus z piaskowym żółtym, itd) zagra tu bez problemu.

BONUS: Chcesz zobaczyć jakich produktów użyliśmy w metamorfozie i gdzie je kupić? Kliknij tutaj

 • plakaty zmieniliśmy na takie:
plakaty z kaktusami do pokoju dziecięcego mroomy
Kaktusowe plakaty do metamorfozy pokoju
 • a dywan na zielony:
zielony okrągły dywan do pokoju dziecięcego
Zielony dywan, który zmienia wnętrze pokoju Zosi

I mamy zupełnie inne wnętrze. Wyobrażacie sobie, ile wersji możemy zrobić zmieniając
kolory i dodatki?

Całość naszej metamorfozy kosztuje 337,55 zł.

A tymczasem…..

5. Przekazujemy projekt Klientce!

Realizacja niedługo ruszy pełną parą. Nie możemy doczekać się efektu końcowego.


Chcielibyśmy tworzyć treści, które będą dla Was jak najbardziej użyteczne. Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, zapisz się do naszego newslettera.
Będziemy mogli powiadamiać Cię o kolejnych odcinkach cyklu „Jak zaprojektować?”.

A jeżeli chcesz, żebyśmy zaprojektowali pokój dla Twojego dziecka to zapraszamy do Mroomy. Projektujemy najfajniejsze pokoje dziecięce pod słońcem 🙂