Tylko do 14 czerwca 20% rabatu na projekt pokoju dziecka Skorzystaj

Projekty i aranżacje pokojów niemowlęcych

Zapewnienie wygody i bezpieczeństwa noworodka jest niezwykle ważne, a pokój dziecka to miejsce, gdzie powinno się czuć spokojnie i bezpiecznie. Dlatego ważne jest, aby projektując pokój dla noworodka, zwrócić szczególną uwagę na wybór mebli i akcesoriów.

W pokoju dla noworodka powinno być przede wszystkim łóżeczko, które spełni wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane łóżeczko pozwoli dziecku na zdrowy sen, a rodzicom na spokojne i bezpieczne usypianie maluszka. Ważnym elementem wyposażenia pokoju jest również komoda, na której można trzymać ubrania i akcesoria dziecka. Oprócz tego w pokoju powinno znaleźć się miejsce na leżankę, krzesełko do karmienia i stolik nocny.

Kolorystyka pokoju dla noworodka powinna być stonowana i kojąca dla oczu dziecka. Często stosowanym rozwiązaniem jest zestawienie bieli z pastelowymi barwami, np. beżem, miętą czy szarością. Warto też postawić na dodatki, takie jak mięciutkie koce, poduszki czy zabawki, które pomogą stworzyć przytulną i spokojną atmosferę w pokoju dla noworodka.